Septum 0
Septum

 Co to jest septum?

W przeciwieństwie do bardziej tradycyjnego przekłuwania nosa, który znajduje się z boku nozdrza, przekłuwanie przegrody jest zdecydowanie odważniejszym stylem. Wszystkie rodzaje biżuterii w tym miejscu przekłucia wyglądają nietypowo i oryginalnie a ozdoba tego rodzaju pozwoli wyróżnić się z tłumu, dodać indywidualnego stylu lub po prostu lepiej się poczuć. Jeśli chodzi o widoczność kolczyka w nosie, jeśli potrzebujecie go ukryć, nie ma żadnego problemu. Jeśli przełożona jest podkowa, kolczyk można wywinąć do środka nosa i staje się on niewidoczny. Posiadamy szeroki wybór septum. W ofercie Tattooland można znaleźć prawdziwy piercing jak również fake piercing.

Czym wykonuje się przekłucie przegrody nosa?

Twój piercer powinien być licencjonowany, dobrze sprawdzony i nosić czystą, nową parę rękawiczek. Powinien również wziąć igłę jednorazowego użytku z zapieczętowanego opakowania sanitarnego na wizytę. Poświęć trochę czasu na zbadanie salonów piercingu lub stoisk z biżuterią w Twojej okolicy, zanim podejmiesz decyzję, a także zapoznaj się z opiniami klientów.

Prawidłowe wykonanie septum

Piercer powinien dokładnie przygotować Cię do zabiegu, odpowiednio ustawić nakłucie. Bardzo ważne jest również odpowiednie przygotowanie sprzętu do przekłucia, pamiętaj aby sprawdzić czy w gabinecie wszystko znajduje się w jałowych opakowaniach, co pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dolegliwości. Higiena w tym przypadku ma ogromne znaczenie. 

Jak dbać o septum?

Jak w przypadku każdego piercingu, unikaj dotykania go, zwłaszcza niemytymi rękami, które mogą wprowadzić bakterie. Unikaj skręcania i manipulowania przekłutą częścią. Należy czyścić septum solą fizjologiczną dwa razy dziennie, a następnie delikatnie osuszyć skórę czystym ręcznikiem lub ściereczką. 

Kolczyki do piercingu septum

Najpopularniejszą formą septum jest pełne kółko, które nosi się w przekłutej komorze nosa. Taki piercing rzuca się w oczy, ale również można go szybko ukryć, jeśli zajdzie taka konieczność. Innymi rodzajami są banan lub podkowa.  Posiadamy również fake piercing, aby nosić fake septum nie trzeba przekłuwać nosa, kolczyk ściska się i dzięki temu można nosić go bez wizyty u piercera. Fake septum do złudzenia przypomina prawdziwy kolczyk septum i jest doskonałym wyborem dla wszystkich tych, którzy nie są jeszcze zdecydowani na przekłucie nosa.Ile kosztuje przekłucie septum?

Ile kosztuje przekłucie septum?

Pamiętaj aby wybrać profesjonalny salon, w którym dbanie o wysterylizowane i bezpieczne materiały to podstawa. Ceny w takim salonie za septum wahają się od 60 zł do 150zł.

Jak długo goi się septum?

Czas gojenia wynosi od 4 do 6 miesięcy, oczywiście u każdego ten proces może się różnić. Po około ośmiu tygodniach od przekłucia septum poczujesz się znacznie lepiej, generalnie gojenie trwa około czterech do sześciu miesięcy. Podobnie jak w przypadku każdego uszkodzenia skóry albo powierzchni błony śluzowej, pamiętaj, że należy zachować szczególną ostrożność przy zmianie kolczyka.

Czy septum w nosie boli?

Ból związany z przekłuciem przegrody jest różny dla każdego, bardzo możliwe, że spowoduje łzy. Jest to naturalna reakcja - wydzielanie łez. Przekłucie septum to szybkie, ostre uczucie, ale po wyjęciu igły i przeniesieniu kolczyka wszystko się rozluźnia i to wszystko. Po około ośmiu tygodniach od przekłucia septum poczujesz się znacznie lepiej, generalnie gojenie trwa około czterech do sześciu miesięcy. Podobnie jak w przypadku każdego uszkodzenia skóry albo powierzchni błony śluzowej, pamiętaj, że należy zachować szczególną ostrożność przy zmianie kolczyka.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl