Jak wybrać swój pierwszy tatuaż? 3
Jak wybrać swój pierwszy tatuaż?

Co muszę wiedzieć przed prawdziwym tatuażem?

Dawno temu osoba z tatuażem kojarzyła się społeczeństwu z pewnymi schematami, tatuaże kategoryzowały ludzi, aczkolwiek niesłusznie, w dzisiejszych czasach wszystko się zmieniło a tatuaże pozwalają wyrazić siebie. Dziś już nie ukrywamy ich, ale dumnie eksponujemy, niczym mistrzowski obraz. I jest to jak najbardziej zrozumiałe: techniki znacznie ewoluowały, praca wykonywana przez tatuatorów jest coraz bardziej perfekcyjna. Niestety, szaleństwo za tuszem pod skórą może czasem skłonić nas do szybkiego wyboru rysunku, który sprawi, że po latach niestety gorzko pożałujemy naszego impulsu, być może już nawet po kilku miesiącach. Co musisz wiedzieć przed prawdziwym tatuażem? Bardzo szybkim i tanim sposobem przed zrobieniem prawdziwego tatuażu jest zrobienie sobie tatuażu tymczasowego, co pozwoli sprawdzić jak się czujemy z tatuażem na skórze i przez kilka dni poczuć się wydziaranym. To usprawni znacznie decyzję co do wyboru prawdziwego tatuażu

Jak się przygotować na pierwszy tatuaż?

Pamiętaj, nie działaj dla kaprysu. To bardzo ważna rada, którą należy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o tatuażu. Tatuaż jest na całe życie, warto sobie o tym przypomnieć przed wyborem tatuażu. Generalnie nasze upodobania ewoluują mniej więcej przez całe nasze życie i mogą być następnie modyfikowane, to nie jest tak w przypadku tatuażu, więc lepiej zastanowić się dwa razy. Kolejna kwestia, nie bądź zazdrosny. Często słyszy się, jak niektórzy ludzie, po obejrzeniu czyichś prac, mówią, że chcą je zrobić. To bez wątpienia najgorsza rzecz do zrobienia! Zastanówmy się i przemyślmy decyzję o tatuażu!

Tatuaż- jak wybrać najlepszy wzór?

Przede wszystkim musisz zadać sobie pytanie, czy naprawdę chcesz tatuażu. Nie chodzi o zrobienie dowolnego wzoru i żałowanie gestu, gdy kawałek się zagoi, po prostu dlatego, że powiedziałeś sobie: „w najgorszym razie usunę go laserem!” ”. Laser niekoniecznie jest cudownym rozwiązaniem! To, co sprawia, że całe piękno tatuażu to jego trwała strona. Jeśli jesteśmy pewni siebie, musimy wiedzieć, co i dlaczego. Możesz zrobić sobie tatuaż z wielu różnych powodów. W każdym razie wszystko nie musi być jednoznaczne, znaczenie tatuażu jest przede wszystkim tym, co mu nadano. I często pierwszy pomysł jest najlepszy. 

Rozróżniaj style tatuażu

Jak każda inna sztuka, tatuaż nie ogranicza się do jednego wszechświata. Tak więc istnieją różne style, które mogą zaspokoić wszystkie nasze pragnienia o tatuażu. Różne style tatuaży można łatwo wyróżnić: różne linie, techniki cieniowania, wypełnienia, wzory… czasami z kolorem lub bez. Przede wszystkim mają one symbolikę i historię. Wybór stylu, który Ci odpowiada, zależy tylko od Twoich upodobań, w tych stwierdzeniach nie ma nic kategorycznego... Niech Twój instynkt Cię poprowadzi!

Wybierz tatuaż i sprawdź jak będziesz się z nim czuł

Jeśli chodzi o poświęcenie czasu, tatuaż jest w zasadzie sposobem na wyrażenie uczucia lub pociągu do czegoś konkretnego. Jeśli dzisiaj tatuaż stracił nieco swoją stronę „obrazowanej opowieści”, zawsze interesujące jest posiadanie rysunku w związku z tym, co kochasz. Oczywiście nie jest to absolutnie obowiązek, ale pozwala nie żałować naszego tatuażu. Najlepszym sposobem jest przetestowanie tatuażu przed zrobieniem prawdziwego. Pamiętaj, masz swoją wizję, nie daj jej zmienić tatuażyście.

Zalecenia po zrobieniu tatuażu

Jak należy dbać o tatuaż? Jakie są zalecenia po zrobieniu tatuażu? Po zakończeniu tatuażu Twój tatuator założy Ci bandaż i wyjaśni Ci, jak wyglądają zalecenia. Mycie mydłem o neutralnym pH i nałożenie nawilżającej emulsji. Najważniejszą rzeczą jest utrzymywanie tatuażu w czystości i nawilżeniu przez pierwsze 10-15 dni, unikanie wszelkiego rodzaju długotrwałych kąpieli i absolutna ochrona przed słońcem przez pierwszy miesiąc. Należy również nakładać folię na tatuaż, jest to niezbędne w przypadku ekspozycji na słońce, jeśli chcesz, aby tatuaż nie wyblakł w ciągu dwóch lat. Jeśli chcesz, aby Twój tatuaż odzyskał trochę świeżości i blasku w okresie zimowym lub jeśli masz suchą skórę, wystarczy odrobina kremu nawilżającego, aby go ożywić. Pielęgnacja po zrobieniu tatuażu stanowi dużą część efektu końcowego, jest niezbędna do dobrego gojenia.

Komentarze do wpisu (3)

10 lipca 2022

Świetne są te wasze tatuaże, polecam jak najbardziej!

30 września 2023

Jestem przed swoim pierwszym tatuażem w Dirty Lust Tattoo https://dirtylust.pl/ i dokładnie szukałem takiego wpisu jak ten. Dzięki za informacje!

4 listopada 2023

Super, cieszymy się bardzo, że mogliśmy pomóc ;) Pozdrawiamy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl