Tatuaże kwiaty inspiracje 0
Tatuaże kwiaty- inspiracje

Tatuaże kwiaty inspiracje

Jak od dawna wiadomo kwiaty mogą wyrazić więcej niż słowa. Dzięki nim możemy pokazać swoje emocje, zarówno te dobre jak i złe, swoje pragnienia i generalnie wszystko czego nie potrafimy ubrać w słowa. Każdy kwiat przedstawia inną narrację. Oczywiście dobór kwiatów powinien być przemyślany, ponieważ będzie ukazywał naszą osobowość oraz charakter. Być może właśnie dlatego tatuaże tymczasowe kwiaty cieszą się tak dużą popularnością. 

Tatuaże frezje symbolizują szacunek, ale też zaproszenie do flirtu.

Tatuaże tulipany ten typ tatuażu prezentuje radość, szczęście. Tatuaże damskie tulipany idealnie sprawdzą się na wiosnę, ponieważ najczęściej kojarzone są właśnie z tą porą roku. Pojawiają się wczesną wiosną i zachwycają nas bogactwem barw. Tatuaże tymczasowe tulipany symbolizują wdzięk oraz elegancję, dlatego są one popularnym gatunkiem kwiatów wręczanym z okazji Dnia Kobiet. Oczywiście kolor tatuażu zmywalnego ( tattoo temporary) również ma znaczenie. Tatuaże czerwone tulipany według tureckiej legendy oznaczają idealną miłość, tatuaże dla kobiet żółte tulipany są symbolem radości, tatuaże damskie białe tulipany to czystość i niewinność, tatuaże tymczasowe dla kobiety różowe tulipany  wyrażają sentyment i troskę do osoby.

Tatuaże róże (tatuaże z motywem róż) posiadają bogatą symbolikę, a wszystko zależy od ich koloru. Tatuaże róże czerwone są oczywiście wyrazem gorącej, namiętnej miłości i pożądania. Tatuaże na próbę białe róże symbolizują szlachetne uczucia i niewinność. Tatuaże naklejane różowe róże oznaczają sympatię i przyjaźń

Tatuaże lilie oznaczają czystość, niewinność. Lilie to bardzo szlachetne, a nawet królewskie kwiaty. Symbolika tych tatuaży kwiatów jest równie bogata, co innych gatunków. Na świecie istnieje kilkaset odmian lilii o rozmaitych kolorach i niemalże każdej przypisuje się inną rolę, związane z historią lub tradycją. Główne znaczenie tatuaży damskich lilii to piękno i delikatność, jednakże kolory kwiatów mają przesłanie również i w przypadku lilii. Najpopularniejszą odmianą jest lilia biała, znana była już w starożytnych czasach, ma nawet swoje odwołania w Biblii. Jest symbolem czystości oraz gracji, a podarowana w bukiecie niesie informację o najlepszych życzeniach dla drugiej osoby.

Tatuaże piwonie to symbol wstydu, również radości, czerwień płatków to przyjemność, piwonie żółte to sukces i bogactwo. W Chinach piwonia to „Królowa Kwiatów” symbol bogactwa. W Japonii piwonia jest symbolem honoru i odwagi. W Tajlandii kwiaty piwonii mają podwójną symbolikę, bukiet jest życzeniem szczęśliwego małżeństwa, ale także wstydu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl