Tatuaż polinezyjski zmywalny tymczasowy
Na początku warto byłoby się coś dowiedzieć o Polinezji. Także krótka lekcja historii. Polinezja, to podregiony Oceanii, składające się z dużej grupy ponad 1000 wysp rozsianych po środkowym i południowym Pacyfiku. Historycznie nie było pisma w kulturze polinezyjskiej, więc Polinezyjczycy używali sztuki tatuażu, która była pełna charakterystycznych znaków, aby wyrazić ich tożsamość i osobowość. Tatuaże polinezyjskie wskazywały na status w hierarchicznym społeczeństwie, a także dojrzałość płciową, genealogię i rangę w społeczeństwie. Niemal wszyscy w starożytnym społeczeństwie polinezyjskim byli wytatuowani.
Tatuaż polinezyjski
Początki sztuki tatuażu w Polinezji
W 1771 roku, kiedy James Cook po raz pierwszy wrócił na Tahiti i Nową Zelandię ze swojej pierwszej podróży, w Europie pojawiło się słowo „tatuaż”. Opowiadał on o zachowaniach ludu polinezyjskiego podczas swojej podróży, którą nazwał tattaw. Właściwa tradycja tatuaży polinezyjskich istniała już ponad 2000 lat temu.
Tonga i Samoa
To właśnie w Tonga i Samoa tatuaż polinezyjski rozwinął się w wysoce wyrafinowaną sztukę. Wojownicy z Tonga byli wytatuowani od pasa do kolan serią geometrycznych wzorów, składających się głównie z powtarzających się motywów trójkątów, pasków, a także obszarów jednolitej czerni. W starożytnym Samoa tatuowanie odgrywało również niezwykle ważną rolę zarówno w rytuałach religijnych, jak i działaniach wojennych. Tatuator zajmował dziedziczną i tym samym bardzo uprzywilejowaną pozycję. Zwykle tatuował grupy od sześciu do ośmiu (zwykle mężczyzn) podczas ceremonii z udziałem przyjaciół a także krewnych. Tatuaż samoańskiego wojownika zaczynał się w pasie i sięgał tuż poniżej kolan.
Sztuka markiza
Sztuka i architektura markizowa były bardzo rozwinięte, a projekty tatuaży markizowych, które często pokrywały całe ciało, były najbardziej wyszukane w Polinezji.
Polinezyjskie obrazy i motywy
Enata(liczab pojedyncza), enata(wzór), zęby rekina(uproszczone), zęby rekina( złożone), grot włóczni, grot włóczni(wzór), ocean, ocean(uproszczony), tiki, tiki oczy, żółw, żółw(wzór muszli), jaszczurka, jaszczurka(wzór), płaszczka,
Tatuaże męskie
Czy tatuaże polinezyjskie dla mężczyzn zasługują na popularność i uwagę? Z pewnością tak. Choć świetnie wyglądają i sprawiają, że mężczyzna wygląda na większego i muskularnego, służą one wyższemu celowi i to jest kulturowy wpływ, jaki mają. To właśnie te tatuaże umieściły na mapie maleńkie wyspy Polinezji, a dzięki tym tatuażom żyje ich wspaniała kultura, sztuka i legenda.
Zanim zrobisz sobie tatuaż...
Chcesz sobie zrobić prawdziwy tatuaż? Ale nie wiesz jak będziesz z nim wyglądać? Tattooland.pl przychodzi z pomocą. Wzory tatuaży z naszego sklepu internetowego świetnie sprawdzą się jako próba przed prawdziwym tatuażem bądź kalka do prawdziwego tatuażu. Jeśli wybierasz się do salonu tatuażu i jesteś już umówiony na sesję a nie wiesz co wybrać skorzystaj z oferty Tattooland.pl. Zabierz ze sobą tatuaż i pokaż swojemu tatuażyście.
Strach przed wizytą w salonie tatuażu?
Niezależnie od tego, w jaki sposób zaprojektujesz swój tatuaż polinezyjski będziesz chciał mieć pewność, że Twój tatuażysta wykona projekt perfekcyjnie. Jeśli masz już jakiś zamysł tatuażu w głowie, nie pozwól tatuażyście dodawać do projektu swoich wizji, ponieważ tatuaż będzie już z Tobą na zawsze, a najważniejsze żeby Tobie się podobał i żebyś czuł się z nim świetnie. Tatuaż zmywalny pomoże Ci uniknąć błędów w salonie tatuażu. Po prostu zabierasz tatuaż tymczasowy do salonu tatuażu, pokazujesz tatuażyście i praca idzie pełną parą. Takie tatuaże sprawdzą się jako kalka.




















