Septum

Piercing to usługa, która cieszy się coraz większą popularnością. Septum jest to przekłucie przegrody nosa. Przekłuwanie odbywa się w tkance miękkiej nad chrząstką , wszystko zależy od budowy nosa, natomiast najczęściej wykonuje się je bliżej czubka nosa. Prawidłowo wykonany zabieg nie jest bolesny. Najpopularniejszą formą tego kolczyka jest: pełne kółko, banan lub podkowa. Wszystkie rodzaje biżuterii w tym miejscu przekłucia wyglądają nietypowo i oryginalnie a ozdoba tego rodzaju pozwoli wyróżnić się z tłumu, dodać indywidualnego stylu lub po prostu lepiej się poczuć. Jeśli chodzi o widoczność kolczyka w nosie, jeśli potrzebujecie go ukryć, nie ma żadnego problemu. Jeśli przełożona jest podkowa, kolczyk można wywinąć do środka nosa i staje się on niewidoczny. Posiadamy szeroki wybór septum. W ofercie Tattooland można znaleźć prawdziwy piercing jak również fake piercing.

 

Septum

Sztuczny kolczyk do nosa fake septum Sztuczny kolczyk do nosa fake septum
Producent: Tattooland
Cena:

8,29 zł

Cena netto: 6,74 zł

szt.
zobacz więcej
Sztuczny kolczyk do nosa  fake septum Sztuczny kolczyk do nosa fake septum
Producent: Tattooland
Cena:

6,99 zł

Cena netto: 5,68 zł

szt.
zobacz więcej
Podkowa do nosa sztuczny piercing fake Podkowa do nosa sztuczny piercing fake
Producent: Tattooland
Cena:

6,99 zł

Cena netto: 5,68 zł

szt.
zobacz więcej
Sztuczny kolczyk do nosa fake piercing Sztuczny kolczyk do nosa fake piercing
Producent: Tattooland
Cena:

5,99 zł

Cena netto: 4,87 zł

szt.
zobacz więcej
Kolczyk do nosa fake piercing Kolczyk do nosa fake piercing
Producent: Tattooland
Cena:

5,99 zł

Cena netto: 4,87 zł

szt.
zobacz więcej
Fake piercing do nosa kolczyk sztuczny Fake piercing do nosa kolczyk sztuczny
Producent: Tattooland
Cena:

5,99 zł

Cena netto: 4,87 zł

szt.
zobacz więcej
Fake kolczyk septum do nosa sztuczny piercing Fake kolczyk septum do nosa sztuczny piercing
Producent: Tattooland
Cena:

6,99 zł

Cena netto: 5,68 zł

szt.
zobacz więcej
Fake podkowa do nosa sztuczny piercing Fake podkowa do nosa sztuczny piercing
Producent: Tattooland
Cena:

6,99 zł

Cena netto: 5,68 zł

szt.
zobacz więcej

 Sklep internetowy z kolczykami do nosa

Posiadamy szeroki wybór septum, możesz zakupić je bez wychodzenia z domu, poprzez różnorodne formy płatności jak również płatność przy odbiorze. Zamówienia złożone do godz 13 wysyłane są w ten sam dzień. Jeśli chcesz zakupić kolczyk do nosa na prezent lub po prostu dla siebie i potrzebujesz szybkiej wysyłki, świetnie trafiłeś!

Co warto wiedzieć o piercingu nosa?

Jeśli chodzi o modę na septum, przywędrowała ona do nas aż z Indii, przekłuwanie uznawane było za ważny rytułał, wydarzenie, które miało ogromne znaczenie. Zazwyczaj septum był pierścieniem z zawieszkami, a każda z nich symbolizowała coś innego. Australia również była krajem gdzie popularność zdobył septum. Za pomocą takiego nakłucia Aborygeni modyfikowali nos, aby był bardziej płaski. W tamtych czasach osoby o płaskich nosa uważano za bardzo atrakcyjne, dzięki temu szybciej znajdowali partnera życiowego. 

Prawidłowe wykonanie septum

Piercer powinien dokładnie przygotować Cię do zabiegu, odpowiednio ustawić nakłucie. Bardzo ważne jest również odpowiednie przygotowanie sprzętu do przekłucia, pamiętaj aby sprawdzić czy w gabinecie wszystko znajduje się w jałowych opakowaniach, co pozwoli na uniknięcie nieprzyjemnych dolegliwości. Higiena w tym przypadku ma ogromne znaczenie. 

Jak wykonuje się przekłucie przegrody nosowej?

Pierwszy etap to wybór kolczyka, tak aby odpowiadał wybranej średnicy nakłucia. Następnie narzędzia umieszczane są w sterylizatorze. Gdy sprzęt sterylizuje się, piercer powinien wyjaśnić wszystkie zasady dotyczące pielęgnacji przekłucia po zabiegu. Następnie zakładane są jałowe rękawiczki, przygotowywana jałowa igła, kolejnym etapem jest zacisk miejsca, dezynfekcja i nakłucie konkretnego miejsca. Gdy zostaje wyjmowana igła w jej miejsce stopniowo nakłada się kolczyk. Kolejno miejsce przemywane jest środkiem dezynfekującym i septum jest gotowy. 

Kolczyki do piercingu septum

Najpopularniejszą formą septum jest pełne kółko, które nosi się w przekłutej komorze nosa. Taki piercing rzuca się w oczy, ale również można go szybko ukryć, jeśli zajdzie taka konieczność. Innymi rodzajami są banan lub podkowa.  Posiadamy również fake piercing, aby nosić fake septum nie trzeba przekłuwać nosa, kolczyk ściska się i dzięki temu można nosić go bez wizyty u piercera. Fake septum do złudzenia przypomina prawdziwy kolczyk septum i jest doskonałym wyborem dla wszystkich tych, którzy nie są jeszcze zdecydowani na przekłucie nosa.Ile kosztuje przekłucie septum?

Ile kosztuje przekłucie septum?

Pamiętaj aby wybrać profesjonalny salon, w którym dbanie o wysterylizowane i bezpieczne materiały to podstawa. Ceny w takim salonie za septum wahają się od 60 zł do 150zł.

Jak długo goi się septum?

Czas gojenia wynosi od 4 do 6 miesięcy, oczywiście u każdego ten proces może się różnić. Po około ośmiu tygodniach od przekłucia septum poczujesz się znacznie lepiej, generalnie gojenie trwa około czterech do sześciu miesięcy. Podobnie jak w przypadku każdego uszkodzenia skóry albo powierzchni błony śluzowej, pamiętaj, że należy zachować szczególną ostrożność przy zmianie kolczyka.

Czy septum w nosie boli?

Ból związany z przekłuciem przegrody jest różny dla każdego, bardzo możliwe, że spowoduje łzy. Jest to naturalna reakcja - wydzielanie łez. Przekłucie septum to szybkie, ostre uczucie, ale po wyjęciu igły i przeniesieniu kolczyka wszystko się rozluźnia i to wszystko. Po około ośmiu tygodniach od przekłucia septum poczujesz się znacznie lepiej, generalnie gojenie trwa około czterech do sześciu miesięcy. Podobnie jak w przypadku każdego uszkodzenia skóry albo powierzchni błony śluzowej, pamiętaj, że należy zachować szczególną ostrożność przy zmianie kolczyka.

Pytania i odpowiedzi

Ile utrzymuje się tatuaż jagua?

Tatuaż Jagua jest widoczny po 24h po aplikacji i utrzymuje się do 2 tygodni, jednak wszystko zależy od skóry i miejsca aplikacji, każda osoba jest indywidualnym przypadkiem.

Ile utrzymuje się tatuaż zmywalny/tymczasowy?

Tatuaże zmywalne/tymczasowe utrzymują się kilka dni do tygodnia, jednak wszystko zależy od skóry i miejsca aplikacji, każda osoba jest indywidualnym przypadkiem.

Jak usunąć tatuaż Jagua?

Gdy tatuaż z jaguy już się pojawi na skórze i osiągnie swój pełny kolor, nie da się go od razu całkowicie zmyć, ponieważ barwnik wnika w górne warstwy skóry. Z czasem tatuaż jagua naturalnie zblednie i zniknie, ale proces ten można nieco przyspieszyć poprzez częste mycie i peeling miejsc, gdzie znajduje się tatuaż, co pomoże w złuszczaniu zewnętrznych warstw skóry. Sok z cytryny ma właściwości wybielające i również może pomóc w rozjaśnieniu tatuażu z jaguy.

Jak usunąć tatuaż zmywalny/tymczasowy?

Aby usunąć tatuaż zmywalny/tymczasowy należy nałożyć na skórę oliwkę, odczekać 5-10 min i zetrzeć tatuaż gąbką, powtarzać czynność do skutku.

Jak odróżnić tatuaże zmywalne od tatuaży z jaguy na stronie sklepu?

Tatuaże z jaguy znajdują się w dedykowanej kategorii oznaczonej jako "Tatuaże z Jaguy". Możesz je również rozpoznać po charakterystycznym opakowaniu – na zdjęciu są one zapakowane w czarne pudełka z zielonym listkiem na górze. Wszystkie inne tatuaże dostępne na stronie to tatuaże tymczasowe, które znajdziesz w różnych kategoriach poza wspomnianą.

Czy można zrobić swój wzór tatuażu?

Niestety nie realizujemy indywidualnych projektów ale mamy za to ponad 1500 wzorów do wyboru :)

Jak przygotować się do aplikacji tatuażu?

Przed aplikacją tatuażu zmywalnego/tymczasowego oraz tatuażu jagua upewnij się, że skóra jest czysta, sucha i wolna od olejków czy kremów, w miejscu gdzie będzie nakładany tatuaż nie może być również włosków. To zapewni przyczepność i dłuższą trwałość tatuażu.

Jak zachowuje się tatuaż na słońcu? Można go smarować filtrem?

Na tatuaże zmywalne/tymczasowe nie stosujemy kremów ani filtrów UV. Jeśli chodzi o tatuaż jagua zaleca się stosowanie kremu z filtrem UV, co jest szczególnie ważne, aby uniknąć jego wyblaknięcia.

Czy w miejscu tatuażu skóra opali się?

Nie, w miejscu gdzie będzie nałożony tatuaż zmywalny/tymczasowy jak i tatuaż jagua nie będzie widać opalenizny.

Czy można wchodzić z tatuażem do wody?

Tatuaże zmywalne/tymczasowe jak i tatuaże jagua są wodoodporne, jednak warto pamiętać, że mimo ich wodoodporności, długotrwałe przebywanie w wodzie-szczególnie w gorącej lub w intensywnym kontakcie z wodą-może przyspieszyć proces zmywania tatuażu. Nie powinno się również trzeć gąbką tatuażu, jeśli chcemy aby przez dłuższy czas zdobił nasze ciało.

Czym się różnią tatuaże zmywalne/tymczasowe od tatuaży jagua?

Tatuaże zmywalne tymczasowe pojawiają się na skórze od razu po aplikacji. Są doskonałe dla osób, które cenią sobie możliwość częstej zmiany wzorów. Można je łatwo usunąć za pomocą olejku do ciała lub alkoholu. Tatuaże z jaguy ujawniają swój pełny kolor dopiero po 24 godzinach od aplikacji. Utrzymują się na skórze do 2 tygodni, zależnie od pielęgnacji, oferując naturalny, ciemnoniebieski lub czarny kolor. Główna różnica między tymczasowymi tatuażami zmywalnymi a półtrwałymi tatuażami z jaguy leży w ich trwałości oraz metodzie aplikacji a także efekcie końcowym na skórze.

Czy tatuaże są bezpieczne dla skóry?

Tatuaże zmywalne/tymczasowe są bezpieczne dla skóry, ponieważ stosuje się w nich nietrwałe tusze , które są specjalnie przystosowane do stosowania na skórze. Natomiast tatuaż jagua, wykonany z soku jagody Genipa Americana, jest naturalną bezpieczną alternatywą dla henny ale jak w przypadku każdego produktu stosowanego na skórze test alergiczny jest zalecany.

Jak przedłużyć trwałość tatuażu z jaguy?

Aby tatuaż z jaguy utrzymał się na skórze jak najdłużej w najlepszym stanie, ważna jest odpowiednia pielęgnacja. Przez pierwsze 24 godziny po aplikacji staraj się unikać kontaktu tatuażu z wodą. Po tym czasie, choć tatuaż jest wodoodporny, nadmierne moczenie może przyspieszyć proces zanikania. Po myciu delikatnie osusz tatuaż, używając do tego celu miękkiego ręcznika. Unikaj pocierania, które może przyspieszyć ścieranie się tatuażu. Regularne nawilżanie skóry może pomóc utrzymać tatuaż w dobrej kondycji. Promienie UV mogą przyspieszyć blaknięcie tatuażu. Jeśli planujesz spędzać czas na słońcu, zasłoń tatuaż ubraniem lub użyj kremu z filtrem UV.

Jak przedłużyć trwałość tatuażu tymczasowego/zmywalnego?

Po nałożeniu tatuażu staraj się unikać długotrwałego moczenia w wodzie i delikatnie myj obszar z tatuażem, unikając silnego pocierania. Nie używaj kremów ani balsamów na obszar tatuażu.

Czy można zapłacić przy odbiorze?

Tak, można płacić przy odbiorze( forma dostawy In Post Kurier)

Czy tatuaż jagua blednie równomiernie?

Tatuaż jagua zwykle blednie stopniowo i równomiernie, ale to, jak szybko zblednie, może zależeć od obszaru ciała i codziennych czynności. Częste pocieranie lub ekspozycja na słońce może przyspieszyć proces blaknięcia.

Masz inne pytanie?

Kliknij w formularz kontaktowy tutaj

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl